Ми давно звикли до проводів від мережевих зарядок, які постійно плутаються та стирчать. Якщо ви розмовляєте по телефону часто та довго, тоді напевне знаєте, як набридає постійне підзаряджання.

Через кілька тижнів постійних підзарядок в смартфоні просто може зламатися конектор зарядки. Здавалося б, дрібничка, проте в певних моделях смартфонів вартість конектора та його заміна можуть вдарити по кишені.

Щоб хоч якось урізноманітнити та спростити процес зарядки, розробники запропонували безпровідний зарядний пристрій (трансмітер).

 

В порівнянні з мережевим зарядним пристроєм Qi-зарядка має декілька важливих переваг:

  • можливість заряджати пристрій без заплутаних кабелів;
  • безпровідна зарядка продовжує життя micro USB-роз’єма;
  • найкраще підходить для постійної підзарядки пристрою;
  • енергозберігаюча.

 

У Qi-зарядки також є певні недоліки:

  • безпровідна зарядка дорожча за звичайну мережеву зарядку;
  • маленький радіус дії. Пристрій заряджається лише за умови прямого контакту з зарядкою;
  • тривалий процес зарядки. Трансмітер заряджає пристрій на 30% повільніше, ніж звичайна мережева зарядка.

 

Робота над удосконаленням безпровідної зарядки просто кипить. Apple вже запатентувала зарядку, яка заряджає пристрої на відстані до одного метра.

Компанія Intel працює над технологією інтегрованих магнітних пристроїв, які будуть міститися, наприклад, в ноутбуці і заряджати прилеглі смартфони та периферійні пристрої.

У 2015 році компанія IKEA представила меблі з вбудованими безпровідними зарядками.

Після вдосконалення, безпровідну зарядку можна буде використовувати практично всюди. Встановити ці зарядки планують у всіх аеропортах, вокзалах і мережах ресторанів.

 

Потенційних користувачів цікавить питання: як ці зарядні пристрої впливають на здоров’я людини? Та ніяк.

Магнітне випромінювання трансмітера не іонізує. Воно чимось схоже на радіосигнал, сигнал мобільного зв’язку або Wi-Fi. Два останніх варіанти є безперервними сигналами і справді можуть негативно позначатися на здоров’ї людини і навколишньому середовищі.

Існуючі 5-ватні безпровідні зарядки не можуть зашкодити здоров’ю, адже у них маленький радіус дії. Електромагнітне випромінювання з’являється, лише коли смартфон / планшет знаходиться безпосередньо біля трансмітера. Коли пристрій повністю заряджений, трансмітер автоматично вимикається.

 

Чимало брендів вже представили смартфони з бездротовою зарядкою, наприклад, Samsung, Sony, Nokia, HTC, LG, Asus, Qualcomm, T-Mobile, Sprint та Verizon. На жаль, зараз немає можливості перейти на бездротову зарядку у старих моделях смартфонів. Якщо ви хочете використовувати цей тип зарядки, потрібно відразу вибирати смартфон, який підтримує цю функцію.

 

Майбутнє зарядних пристроїв — за бездротовими зарядками. Звичайно, поки назвати їх абсолютно бездротовими не можна, оскільки в будь-якому випадку трансмітер під’єднується до електромережі за допомогою кабелю.

 

Підібрати і купити бездротову зарядку за оптимальною ціною, та ще й отримати кешбек можна в магазинах мобільної техніки, які входять до “Великої сім’ї”.

Завантажуйте додаток Big Family і заряджайте Ваш гаджет із задоволенням:

іOS – https://apple.co/2vWrYpQ

Android – http://bit.ly/2HRGNyr