Історія показує, що деякі наукові відкриття, у тому числі ті, які перевернули світ, були зроблені абсолютно випадково. Досить згадати Архімеда, який, опустившись у ванну, відкрив закон, згодом названий його ім’ям про занурені у воду тіла і силу, що виштовхує їх, або Ньютона, на якого впало яблуко. І, нарешті, Менделєєва, що побачив свою таблицю елементів уві сні.

Віагра

Як відомо, віагра спочатку розроблялася як засіб від ангіни. Чоловіки всього світу мають бути вдячні жителям уельського міста Мертір-Тідвіл. Саме тут в 1992 році в ході випробувань виявився чудовий побічний ефект препарату.

Рентген

В XIX столітті багатьох учених цікавили промені, що з’являються в результаті ударів електронів по металевій мішені. Проте відкрив рентгенівське випромінювання германський вчений Вільгельм Рентген в 1895 році. Він піддавав різні об’єкти дії цього випромінювання і, міняючи їх, випадково побачив, як на стіні з’явилася проекція кісток його власної руки.

Пеніцилін

Шотландський вчений Олександр Флемінг в 1928 році займався дослідженням грипу. Одного разу він помітив, як синьо-зелена пліснява (природний пеніцилін виділяють плісневі гриби), що розмножувалася в одній з чашок Петрі, убила усіх стафілококів, що знаходяться там.

Штучні підсолоджувачі

Три найпоширеніші замінники цукру були відкриті лише завдяки тому, що учені забули помити руки. Цикламат (1937) і аспартам (1965) стали побічним продуктом медичних досліджень, а сахарин (1879) був випадково виявлений при дослідженнях дериватів кам’яновугільного дьогтю.

Мікрохвильові печі

Мікрохвильові випромінювачі (магнетрони) працювали на радарах союзників під час Другої світової війни. Нові можливості застосування виявилися в 1946 році, коли магнетрон розплавив шоколадку в кишені Перси Спенсера, одного з інженерів американської компанії Raytheon.

Бренді

В середні віки торговці вином часто випаровували воду з напою, що перевозився, щоб воно не псувалося і займало менше місця. Незабаром дехто меткий вирішив обійтися без фази відновлення. Так народився бренді.

Вулканізована гума

Невулканізована гума дуже нестійка до зовнішніх дій і погано пахне. Чарльз Гудієрр, на честь якого була названа компанія Goodyear, відкрив процес вулканізації, коли випадково поставив суміш каучуку і сірки на гарячу плиту.

Картопляні чіпси

Кухар Джордж Крам винайшов популярну закуску в 1853 році. Коли один з його клієнтів поскаржився, що його картопля нарізана занадто товстими скибочкам, він узяв картоплю, порізав її шматочками завтовшки майже з аркуш паперу і підсмажив. Таким чином з’явилися чіпси.

Булочки з родзинками

Тут же варто згадати і про легенду, описану знавцем Москви журналістом і письменником Володимиром Гиляровским, про те, що булочку з родзинками винайшов знаменитий булочник Іван Філіпов. Генерал-губернатор Арсеній Закревский, що купив якось свіжу сайку, раптом виявив в ній таргана. Викликаний на килим Філіпов, схопив комаху і з’їв, заявивши, що генерал помилився – це була родзинка. Повернувшись в пекарню, Філіпов розпорядився терміново почати пекти булочки з родзинками, щоб виправдатися перед губернатором.

Відкривайте для себе нові можливості з Big Family.

Завантажити додаток можна за посиланнями:

іOS – https://apple.co/2vWrYpQ

Android – http://bit.ly/2HRGNyr