Дослідження вчених з Єльського університету.

Експериментальним шляхом вони перевірили уявні прийоми, спрямовані на боротьбу зі звичкою багато їсти. Деякі з них виявилися ефективними.

1. Погані думки про нездорову їжу

В рамках одного з досліджень, учасників просили дивитися на певну страву протягом шести секунд, концентруючись на тому, що їм не подобається. Їм необов’язково було думати, що їжа занадто калорійна – вони могли уявити її неприємний смак або текстуру. Після цього учасників попросили оцінити ступінь бажання тієї їжі, на яку вони щойно дивилися з поганими думками. В середньому ця тяга виявилася на 20% менше, ніж у контрольної групи. Боротьба з бажанням до нездорової їжі – важлива частина боротьби з ожирінням, оскільки рівень психологічної тяги до жирних, солоних або насичених цукром продуктів визначає дієтичні звички людини.

2. Хороші думки про здорову їжу

Слідом за описаним вище експериментом вчені провели протилежний. Учасників попросили протягом шести секунд дивитися на тарілку здорової їжі і думати про неї позитивно. Це спрацювало. Тяга до правильного харчування у “думаючих” учасників виявлялася на 14% частіше, ніж серед людей з контрольної групи. З цього випливає, що зосередившись перед вибором їжі всього лише на шість секунд, ми з більшою ймовірністю зробимо вибір на користь корисної їжі.

3. Тренування мозку проти нездорової їжі

Вчені з Єля спробували встановити, чи можна заздалегідь привчити мозок робити вибір на користь здорової їжі. Експеримент виглядав так. Групу піддослідних попросили прочитати кілька статей про шкоду фастфуду, а потім ще 15 хвилин подумати про те, якої шкоди їм завдає нездорова їжа. Під час цього 15-хвилинного сеансу рефлексії учасники дивилися на фотографії різних висококалорійних страв і думали про те, якої шкоди вони можуть завдати. Через деякий час їх попросили вибрати між шкідливою і корисним стравою. В експериментальній групі здорову їжу вибрали на 7,6% більше учасників, ніж у контрольній групі.

4. Розвиток бажання правильно харчуватись

Опісанний вище експеримент вчені теж вирішили “перегорнути”, щоб дізнатися, чи можна схожим способом розвинути тягу до правильного харчування. Учасники прочитали кілька статей про користь здорової їжі, потім дивилися на зображення салатів та інших корисних страв і намагалися думати про них добре. Вчені відзначають, що певний ефект був. В експериментальній групі до правильного харчування схилилися на 5,4% учасників більше, ніж у контрольній.

Невеликі зміни

На перший погляд ці зміни здаються незначними, але коли учасникам експерименту, вже після його закінчення, запропонували страву на вибір, то в середньому кожен з них з’їв на 107 калорій менше. Щоб спалити таку ж кількість енергії, середній людині знадобиться бігти протягом приблизно десяти хвилин.

Один з авторів дослідження, психолог Еді Кобер, коментує: “Цей ефект можна порівняти з результатами, які показують багато з методів боротьби з ожирінням, які пропонуються сьогодні, але ми добилися його за допомогою короткого тренування”. “Навіть якщо ви всього один раз в день будете робити правильний вибір, в перспективі це може допомогти вам скинути чимало кілограм”, – додає вчений.

За статистикою, близько 70% людей, що розпочали дієту, з часом знову набирають вагу. Тому цінним може бути будь-який метод, який допомагає зменшити кількість споживаних калорій: нехай ненабагато, проте надовго.

Щоб завжди залишатись в формі та не набирати зайвого, необхідно просто не перебільшуючи з шкідливою їжою. Якщо Ви полюбляєте з’їсти щось заборонене дієтологами, то не переймайтесь. Нехай все не надто корисне складає всього 10-15% від Вашого денного раціону і тоді суттєвої шкоди не отримаєте.

Сміливо крокуйте до улюбленого Піца Парку, просто пам’ятаючи декілька цих порад. Накопичуйте разом з BigFamily вже сьогодні, завантаживши додаток тут:
iOS 
Android