На початку 20-го століття один шотландський фермер повертався додому. Проходячи повз болото, він раптом почув крик про допомогу. Фермер побіг на голос і побачив хлопчика, що намагався видертися з трясовини. Фермер швидко зрубав товстий сук, обережно наблизився і протягнув гілку потопаючому. Коли хлопчик вибрався, він довго не міг вгамувати сльози, він увесь тремтів.

– Підемо до мене у будинок, – сказав фермер. – Тобі потрібно заспокоїтися і зігрітися.

– Ні-ні, – хлопчик похитав головою, – мене чекає батько. Він, напевно, дуже хвилюється.

Подякувавши своєму рятівникові, хлопчик втік… А вранці фермер побачив, що до його будинку під’їхала карета, запряжена породистими скакунами. З карети вийшов добре одягнений джентльмен і запитав:

– Це ви вчора врятували життя моєму синові?

– Так, я, – відповів фермер.

– Скільки я вам винен?

– Не ображайте мене, пане. Ви мені нічого не винні. Я вчинив так, як повинна була вчинити нормальна людина.

– Ні, я не можу залишити це просто так, тому що мій син мені дуже дорогий. Назвіть будь-яку суму, – наполягав відвідувач.

– Я більше не хочу говорити на цю тему. До побачення. – Фермер обернувся, щоб піти. І тут на ганок вискочив його синок.

– Це ваш син? – запитав гість.

– Так, – з гордістю відповів фермер, погладжуючи хлопчика по голові.

– Давайте зробимо так. Я візьму вашого сина з собою в Лондон і оплачу його освіту. Якщо він такий ж  благородний, як і його батько, то ні Ви, ні я не будемо шкодувати про це рішення.

Пройшло декілька років. Син фермера закінчив школу, потім медичний університет, і незабаром його ім’я стало всесвітньо відомим, як ім’я людини, що відкрила пеніцилін. Його звали Олександр Флемінг.

Перед самою війною в одну з лондонських клінік поступив з важкою формою запалення легенів син того самого джентльмена. Як ви думаєте, що врятувало його життя цього разу? – Так, пеніцилін, відкритий Олександром Флемінгом.

Ім’я джентльмена, що дав освіту Флемінгу, було Рандольф Черчилль. А його сина звали Вінстон Черчилль, який згодом став прем’єр-міністром Англії. Можливо, саме ці події згадував Вінстон Черчилль, кажучи: “Зроблене тобою до тебе ж і повернеться”.

А при користуванні застосунком Big Family Вам завжди повертається кешбек.

Завантажити додаток можна за посиланнями:

іOS – https://apple.co/2vWrYpQ

Android – http://bit.ly/2HRGNyr