В основі правильного харчування лежить баланс макронутрієнтів (білків, жирів, вуглеводів) і мікронутрієнтів (вітамінів і мікроелементів). Щоб організувати свій раціон, треба враховувати співвідношення і кількість потрібних елементів харчування. Це допоможе позбавитися від зайвої ваги, а також запобіжить розвитку захворювань. Досить знати основні правила поєднання найважливіших компонентів харчування.

Вітаміни

Пара. Основним джерелом вітамінів є фрукти і овочі. Щоб вони приносили користь, їх варто приймати в дуеті з магнієм, цинком, кальцієм, селеном. Вітамін С зовсім не вимагає такої підтримки. Вживати вітаміни бажано до 15:00.

Не пара. Щоб фреші насичували організм важливими органічними речовинами, після їди слід уникати кофеїну, тютюну і алкоголю. Ось вам ще одна причина не пити чай або каву відразу після їжі. Вода виводить з організму вітамін С. Засвоюваність вітаміну К падає, якщо він знаходиться в компанії із злаками і сіллю.

Жирні кислоти

Пара. Омега-кислоти в дружніх стосунках з вітаміном Е, С і В, а також цинком. Вони допомагають засвоювати безліч вітамінів, а також налагоджують метаболізм. Сюди відносять горіхи, насіння льону, жирні сорти риби. Краще всього омега-кислоти засвоюються в обід.

Не пара. Поєднання жирів і вуглеводів небезпечно для вашої фігури. Вони приблизно однакові по калорійності, тому при складанні меню треба дотримуватися правила: чим більше жирів, тим менше вуглеводів.

Магній

Пара. Щоб запобігти хворобам серця, діабету і остеопорозу, організму потрібен магній. Його джерелом є гречка, квасоля, горох, курага, яблука. Цей елемент в міцних зв’язках з вітаміном D і кальцієм.

Не пара. Накладіть табу на газовані напої.

Кальцій

Пара. Украй вередливий мінерал, який дружить з магнієм, вітаміном D і С. Зверніть увагу на молочні продукти, зелень, мигдаль, капусту, апельсини, броколі.

Не пара. Всмоктуванню кальцію перешкоджають солі натрію, тваринний білок і клітковина. Якщо ви п’єте кальцій, то не комбінуйте його з солоними продуктами, м’ясом, крупами і хлібом.

Білок

Пара. Білок – будівельний матеріал. Наш організм потребує як рослинний, так і тваринний білок. Ними багаті сир, яйця, тунець, птиця, нежирна яловичина. Найкраще поєднання – білок і овочі.

Не пара. При вживанні білкової їжі треба мінімізувати кількість жирів і вуглеводів. Небажано об’єднувати вершкове масло, сир, горіхи, злаки і м’ясо в один прийом їжі.

Харчуйтеся правильно, будьте здорові, користуйтеся додатком Big Family купуючи продукти харчування.

Завантажити додаток можна за посиланнями:

іOS – https://apple.co/2vWrYpQ

Android – http://bit.ly/2HRGNyr