Чому не можна вірити прогнозам? Читайте далі

Автомобілі – лише тимчасова забава, а комп’ютери взагалі нікому не потрібні. Звучить як марення? А між тим, такої думки дотримувалися найпрогресивніші вчені різних епох.

Кіно не має майбутнього

28 грудня 1895 року в підвальному приміщенні «Гранд-кафе» глядачі очікували небаченого видовища. Посередині кімнати якийсь чоловік порався з маленьким дерев’яним ящиком, встановленим на невеликому підвищенні. Минуло кілька миттєвостей, з апарату вирвався промінь, жінки на екрані натовпом повалили з фабрики – парами, поодинці або невеликими групами. Рівно через 15 секунд, все закінчилося. Стільки плівки – 17 метрів – брати Огюст і Луї Люмьєри могли приділити своєму винаходу – кінематографу. До 1900 року місія братів була закінчена. Огюст Люм’єр заявив, що «кіно – винахід, що не має майбутнього», і брати присвятили себе створенню надійної техніки кольорової фотографії.

Телефон – електрична іграшка

У травні 1844 року Семюел Морзе представив першу в світі комерційну телекомунікаційну систему. З підвалу в будинку американського Капітолію він передав повідомлення на залізничну станцію, розташовану на відстані приблизно 38 миль. Через десять років був прокладений перший трансатлантичний кабель. Швидкість передачі інформації почала набувати космічну силу. Але Морзе помер, щиро вірячи, що наступною великою ступінню в області телекомунікацій буде не телефон (відкинутий їм як «електрична іграшка», коли Олександр Белл вперше представив свій винахід), а телеграфні дроти, здатні переносити безліч повідомлень одночасно.

Немає жодної причини тримати вдома комп’ютер

У 1977 році Кен Олсон, президент однієї з найбільших і успішних комп’ютерних компаній в світі – Digital Equipment Corporation, – публічно заявив, що «у приватних осіб немає жодної причини тримати вдома власний комп’ютер». При цьому переконанні він залишався всі вісімдесяті роки минулого століття – ще довгий час після того, як Microsoft і Apple довели його неправоту.

Айфони не зможуть завоювати ринок

Тридцять років по тому колишній голова Microsoft Стів Балмер сказав в інтерв’ю виданню USA Today, що «немає жодного шансу, що айфони зможуть завоювати хоч якусь істотну частку ринку».

Що ж далі? Важко сказати. Ядерний розпад є одним з найбільш вражаючих досягнень людства і одночасно є найбільшою загрозою виживання нашого виду за всю історію. Фріц Габер винайшов синтетичні добрива, які врятували від голоду мільярди людей, і він же винайшов хімічну зброю.

Ось чому не варто вірити прогнозам. Навіть своїм власним.

Випробувати тільки найкращі винаходи і отримати задоволення від їхніх технологій, ви так само зможете в закладах партнерів BigFamily .

 

Додаток доступний за посиланням:

іOS

Android