1. ВИ ЧЕКАЄТЕ «ВІДПОВІДНОГО МОМЕНТУ», ЩОБ ЗМЕНШИТИ ТЕМП

Помилка мислення: Ви постійно чекаєте зручного часу, щоб знизити нарешті навантаження і розслабитись. Але цей час ніколи не настає: завжди виникає інший проект або обставини, які змушують Вас продовжувати вкладати всі сили і час в роботу.

Когнітивне зрушення: Постарайтесь зрозуміти, чому Ви обрали таку стратегію. Деяким знизити темп заважає страх пропустити щось важливе – так званий синдром втрачених можливостей. Намагайтеся дотримуватися не «мислення дефіциту», а «мислення достатку». Частіше говоріть собі: «моє мене знайде».

  1. ВИ ВПЕВНЕНІ, ЩО МОЖЕТЕ «ГАРУВАТИ», НЕ ВТРАЧАЮЧИ ПРОДУКТИВНОСТІ, НАВІТЬ ЯКЩО ІНШІ НЕ МОЖУТЬ

Помилка мислення: Коли люди роблять щось шкідливе або небезпечне, вони часто (неявно або явно) вважають себе винятком з правила.

Когнітивне зрушення: Визнайте, що Ви з високим ступенем ймовірності схожі на інших людей. І якщо Ви довго працюєте, не дозволяючи собі відновитися, Ваша продуктивність впаде настільки, що подальші зусилля не принесуть належного результату. Є дослідження, які показують, що ефективна робота в середньому може тривати близько 40-50 годин на тиждень.

  1. ВИ ОТРИМУЄТЕ ВІД ПЕРЕВАНТАЖЕНЬ ВТОРИННУ ВИГОДУ, АЛЕ НЕ УСВІДОМЛЮЄТЕ ЦЕ

Помилка мислення: Іноді люди готові «вмирати» на роботі, тому що це позбавляє їх від речей, емоційно більш витратних. Чи тому, що це дозволяє їм почувати себе більш доброчесними, працьовитими і відповідальними, ніж інші.

Когнітивне зрушення: Проаналізуйте всі плюси і мінуси свого трудоголізму, щоб розуміти причини, які підштовхують Вас до такої поведінки.

  1. ВИ НЕДООЦІНЮЄТЕ ТЕ, ЩО ВТРАЧАЄТЕ ЧЕРЕЗ ПОНАДНОРМОВУ РОБОТУ

Помилка мислення: Ви думаєте: «Для дітей (книг, велопрогулянки і т.п.) у мене завжди знайдеться час, але тільки не зараз, а потім».

Когнітивне зрушення: Люди часто не можуть як слід підрахувати свою «втрачену вигоду» – тобто, ті переваги варіанту А, які вони втрачають, віддаючи перевагу варіант B.

Дайте собі, нарешті, звіт в тому, чого Ви позбавляєте себе і свою сім’ю, присвячуючи більшу частину життя роботі. Подумайте про це в режимі реального часу.

  1. ВИ ВІДЧУВАЄТЕ ТРИВОГУ, ЯКЩО ПЕРЕСТАЄТЕ ПРАЦЮВАТИ

Помилка мислення: Якщо Ви постійно працюєте на межі сил, в режимі перевантаження, то, швидше за все, відчуєте сильне занепокоєння, намагаючись відійти від звичної моделі поведінки.

Когнітивне зрушення: Визнайте, що тимчасовий сплеск тривоги – це нормальна частина зміни поведінки, а не ознака того, що Ви робите неправильний вибір.

Дотримуйтеся свого плану і дозвольте емоціям заспокоїтися самостійно, без Вашого втручання.