Коли мова заходить про якусь країну, часто виникають асоціації з її традиційною їжею. До прикладу, коли чуєте про Італію перед очима одразу постає свіжа піца, Франція асоціюється з круасанами, Німеччина – з ковбасками; Грузія – з хачапурі, США – з гамбургерами. А як щодо України?

Борщ
Важко уявити українську кухню без борщу. Хоча страву на теренах країни готують ще з Cередньовіччя, популярності вона не втратила. Нараховують близько 50 рецептів борщу і в різних регіонах люблять додавати до нього щось своє. Так, львів’яни не уявляють його без капусти, жителі Полтави – без гусячого бульйону, а мешканцям Києва найкраще смакує борщ з бараниною чи яловичиною.

Сало
Скільки б не сперечались про корисність та шкідливість сала, фанатів у нього не поменшало. І хоча й інші народи не гребують стравою, на наших столах – це одна із улюблених закусок.
До речі, сало містить олеїнову жирну кислоту, яка має протизапальну дію і запобігає передчасному старінню. Ну, Ви зрозуміли на чиєму ми боці 😉

Деруни
Цей перелік був би не повним без оладок із тертої картоплі. Решта інгредієнтів можуть різнитися в залежності від регіону. Є варіанти як без начинки, так і з нею – з грибами, сиром, фаршем.
До речі, у Коростені на Житомирщині навіть проводять Міжнародний фестиваль дерунів. Ось де в одному місці можна скуштувати різні варіанти страви.

Вареники
Колись приготування вареників було однією із форм родинного спілкування. Часто жінки та дівчата збиралась разом і гуртом готували страву. При цьому вони жартували та співали. Тож недивно, що сьогодні є неймовірна кількість начинок та варіантів приготування вареників. Утім, незалежно від того – з картоплею, сиром, м’ясом, грибами, овочами, фруктами… вареники – це завжди смачно😋

Голубці
Традиційно страву готували, використовуючи фарш з яловичини та змішували його з рисом. Проте, сьогодні рецептів приготування безліч – з куркою, овочами, рибою, бараниною та куркою. Ну, просто рай для гурманів.

А які страви для Вас – національні кулінарні символи? Діліться рецептами👩‍🍳

Незалежно від вибору, бажаємо Вам насолоджуватися національними стравами. Особливо, якщо вони приготовлені у закладах “Big Family”. Ну, і пам’ятайте, з бонусами завжди смачніше 😉 Тому…
іOS
Android